Sandra Bergqvist och Fredrik skall bli med Pomeranian valp

20170429_112150.jpg

Sandra Bergqvist och pojkvännen Fredrik väntar ivrigt på att få hem sin lilla guldklimp Viribus – en liten Pomeraniankille från Kennel Black Orange’s 

IMG_6759.JPG

Sandra och Fredrik har väntat på sin lilla valp i nästan ett år innan Viribus äntligen föddes. Namnet Viribus betyder Styrka och det är Sandra som själv har döpt honom redan då han var nyfödd.

På bilden ovan är Viribus 4 veckor gammal, en väldigt smart kille. Så fort han fick syn på vattenskålen gick han fram och drack vatten ur skålen precis som om han alltid gjort det.

Som uppfödare har vi fått en enormt fin kontakt med Sandra, redan genom första presentationen som bestod av ett email på flera A4 sidor och ingav ett väldigt stort förtroende och väl igenom tänkt köp av hundvalp.

Vi ser framemot att träffa Sandra och Fredrik om några veckor – tills dess får Sandra nöja sig med bilder och video på lilla guldgossen ❤

 

viribus

Ni kan följa Sandra och Viribus på instagram @makeupsandrabergqvist här

Säkert är det någon av Er läsare som känner igen Sandra Bergqvist som är dotter till Yvonne Ryding – Miss Universum 1984 och skådespelaren Kjell Bergqvist

 

04a17839ca2a50a26b9820436795a5eb.jpg

SVERIGES GULLIGASTE HUND

#pomeranian #kennelblackoranges #dvärgspets #sverigesgulligastehund #instagram

Detta inlägg publicerades i Indy – Sveriges gulligaste hund. Bokmärk permalänken.

En kommentar till Sandra Bergqvist och Fredrik skall bli med Pomeranian valp

  1. Pingback: Sandra och Fredrik träffar Viribus för första gången | Sveriges Sötaste hund

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s