Codys avkommor vann Best In Show på Toy klubben

Vår fantastiska hane Codys avkommor tog storslam i Danmark i helgen.

”Grace” Black Orange’s Showstopper gjorde debut i veteranklassen efter 6,5 års paus från utställningar. Grace blev Bästa tik 2 med reservs-cert i stor konkurrens av 10 tikar av hög kvalitet på KSS Toy Klubbens utställning i Danmark i helgen. Grace blev också BIR veteran med Veteran Cert Klubb Veteran Cert och slutade som BEST IN SHOW 2 veteran för domare Lisa Molin från Sverige.

Grace är vår första avkomma efter vår fantastiska avelshane ”Cody” Multi Champion Multi Winner Miadonnas Piccolo.

Vår Multi Winner junior på 16 månader,  ”Cayenne” Black Orange’s It’s Time To Glow vann storslam i stor konkurrens av 10 tikar av hög kvalitet på KSS Toy Klubbens utställning i Danmark i helgen. Cayenne blev BIM med Cert, Junior Club Cert och Ny Junior Club Champion och slutade som BEST IN SHOW 3 för domare Lisa Molin från Sverige.

Cayenne är vår yngsta avkomma efter vår fantastiska avelshane ”Cody” Multi Champion Multi Winner Miadonnas Piccolo.

Kennel Black Orange’s Pomeranian

SVERIGES GULLIGASTE HUND

#pomeranian #dvärgspets #hunduppfödare #hundblogg #patella #köpavalp #hund #hundar #hundblogg #dognews #hundvalp #hundraser #hundsaker #hundtillbehör #hundleksaker #hundsängar #hundbur #hunduppfödare #pälsvård #Cody

Husdjur
Detta inlägg publicerades i Indy – Sveriges gulligaste hund. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s